Co oferuje współczesna medycyna estetyczna czyli botox

Uroda jest obecnie kwestią, która ma ogromne znaczenie i to już nie tylko i wyłącznie dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Coraz więcej uwagi przykładamy do wyglądu i kondycji naszych ciał inwestując w siłownię i różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne.

Botox w kosmetologii

botoxTutaj oferta z roku na rok staje się coraz bogatsza, ponieważ jest to łatwy i stosunkowo bezpieczny sposób na szybkie poprawienie wyglądu, a przecież o to chodzi, by osiągnąć pożądany efekt jak najszybciej. Dodatkowo zaletą, jaką medycyna estetyczna przeważa nad chirurgią plastyczną jest zdecydowanie mniejsza inwazyjność zabiegów, a więc także mniejsze ryzyko i krótszy okres rekonwalescencji. Tego typu zabiegi można najczęściej wykonywać w warunkach ambulatoryjnych, a dodatkowo nie wymagają ryzykownej dla niektórych osób narkozy. Czynniki te sprawiają, że często zabiegi jakie oferuje medycyna estetyczna są znacznie tańsze, niż te wymagające ingerencji chirurga. Najczęściej także ich efekty są odwracalne, co jest ważną kwestią zwłaszcza wtedy, gdy nie do końca spełniają one nasze oczekiwania. Mimo iż sama nazwa kosmetologia wskazuje na to, że zabiegi te służą jedynie poprawie wyglądu, rzeczywiście część z nich jest w stanie zniwelować trapiące nas dolegliwości. Doskonałym tego przykładem jest zabieg, jakim jest skleroterapia. Polega on na ostrzykiwaniu specjalnym preparatem tzw. pajączków i żylaków, które powoduje zamknięcie naczyń krwionośnych i widoczną poprawę nie tylko wyglądu, ale też jakości życia. Osoby cierpiące na żylaki bowiem często odczuwają bolesność w nogach, opuchliznę i inne nieprzyjemne dolegliwości.

botox Medycyna estetyczna więc umożliwia usunięcie tego problemu w skuteczny, a co najważniejsze znacznie tańszy i mniej inwazyjny sposób. Dostępne są też nowe metody walki z nadmiarem tłuszczu, które nie wymagają już pracochłonnych ćwiczeń i restrykcyjnych diet. Należy jednak przyjąć tolerancję na efekt zabiegu i wziąć pod uwagę jego realne spectrum działania. Zabiegiem, który umożliwia miejscową redukcję tkanki tłuszczonej jest lipoliza. Dzięki niej z łatwością zlikwidujemy podwójny podbródek, tłuszczaki czy fałdę w okolicach brzucha. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością w toruńskich klinikach urody – prawie tak dużą jak kwas hialuronowy, który coraz częściej zastępuje okryty złą sławą skuteczny botox z torunia. Znajduje on szerokie zastosowanie w kosmetologii.

Wiele pań decyduje się na przykład na powiększanie ust za jego pomocą lub wypełnienie szpecących zmian. Dzięki niemu z łatwością można modelować rysy twarzy i niwelować zmarszczy, które stają się zmorą każdej kobiety w sile wieku.

Komentarze są zablokowane