Czy warto zdecydować się na trening z trenerem personalnym?

Każda forma dbania o swoje zdrowie, sylwetkę i kondycję fizyczną jest prawidłowa i powinna mieć korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Dla jednych trening jest jedynie formą odreagowania stresu, dla innych sposobem na zgrabna sylwetkę, a dla jeszcze innych sposobem na życie.

Trener personalny i zestaw ćwiczeń

trener personalny Obecnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się trening personalny. Jeszcze do niedawna krążyła o nim opinia, że jest to luksus dla śmietanki towarzyskiej ze stolicy, Krakowa, lub innych metropolii. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na trening osobisty, często widząc w nim jedyną szansę na osiągnięcie wymarzonej figury. Rzeczywiście ma on wiele zalet, chociaż dla wielu nie jest też pozbawiony wad. Przede wszystkim rzetelny trener personalny z krakowa układa dla swoich podopiecznych indywidualny zestaw ćwiczeń, których najbardziej odpowiada ich kondycji, sylwetce oraz celom, jakie pragną osiągnąć. Dodatkowo trening funkcjonalny pod okiem specjalisty pomoże zniwelować wady postawy i schorzenia mięśni lub stawów. Każdy sportowiec doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest dieta w osiąganiu zamierzonych efektów.

trener personalny Powinna ona uwzględniać to, czy jesteśmy nastawieni głównie na odchudzanie, czy zależy nam na rzeźbie lub masie. Dlatego bardzo wiele osób decyduje się też na catering dietetyczny lub indywidualny jadłospis, który przygotowuje dla niego trener osobisty. Trudno więc zaprzeczyć, że trening personalny jest doskonałą motywacją, a regularne spotkania z mentorem powodują, że podopieczny jest bardzo mocno nastawiony na osiągnięcie oczekiwanego celu. Niestety, chcąc przybliżyć charakterystykę tej konkretnej aktywności fizycznej należy podkreślić, że nie każdy jest w stanie się na nią zdecydować. Przeciętna cena za jedno spotkanie wynosi równowartość otwartego karnetu na siłownię na cały miesiąc. Prawda jest taka, że nie każdy musi od razu decydować się na trening personalny. Wiele osób czerpie przyjemność ze współzawodnictwa oraz dzieleniu się swoimi sukcesami i wątpliwościami z innymi ćwiczącymi. Wówczas znacznie bardziej opłaci się nam karnet na zajęcia grupowe lub przebieżka w gronie znajomych. Trudno doszukiwać się kolejnych wad, gdyż ćwiczenia sam na sam z trenerem mają zdecydowanie więcej zalet. Sprawdzą się w przypadku osób zapracowanych, mam opiekujących się dziećmi oraz ludzi, którzy mają kompleksy i wstydzą się ćwiczyć wśród obcych.

Co więcej trening funkcjonalny pod okiem trenera to doskonała alternatywa dla osób w każdym wieku, a rozpocząć można go na każdym etapie zaawansowania.

Komentarze są zablokowane