Diagnostyka torakochirurgiczna i skuteczność prywatnego leczenia

Do szpitala bardzo często trafiają pacjenci z urazem klatki piersiowej, gdyż jest to najczęstsze obrażenie pojawiające się w wyniku pobicia, wypadku komunikacyjnego, jak i upadku z wysokości. Obecnie rozwinięta medycyna pozwala jednak na skuteczne leczenie tych urazów metodami chirurgicznymi.

Sposoby diagnozowania klatki piersiowej

chirurgia klatki piersiowejNajważniejsza jest szybka reakcja, gdyż w klatce piersiowej znajdują się przecież narządy, od których zależy życie – czyli serce oraz płuca. Natychmiastowe działanie pozwoli pacjentowi szybko wrócić do zdrowia. Oprócz urazów powstałych na skutek zdarzeń wewnętrznych, chirurgia klatki piersiowej może być konieczna także w sytuacji wystąpienia nowotworu – raka płuca lub opłucnej, nowotworu ściany klatki piersiowej czy śródpiersia. I tu liczy się prędkie wykrycie choroby i działanie. A szpitale miejskie często są przecież przeciążone. Dlatego jeśli jest potrzebna chirurgia klatki piersiowej w Bydgoszczy – prywatnie nie będziemy musieli czekać na termin, a zostaniemy przyjęci praktycznie od razu. Przeprowadzenie zabiegu z zakresu torakochirurgii poprzedzone musi być jednak dokładną diagnostyką. Wykonywane są między innymi badania obrazowe – wśród podstawowych wymienia się rentgen klatki piersiowej, usg oraz tomografię komputerową. Konieczne jest jednak też przeprowadzenie rezonansu magnetycznego, który pozwala na wychwycenie zmian związanych z ośrodkowym układem nerwowym.

chirurgia klatki piersiowejWykonanie skopii klatki piersiowej umożliwia ocenę stanu przełyku oraz ruchomości przepony. Jeśli zaś pacjent wśród objawów wymienia krwioplucie oraz duszność, której przyczyny nie zna – wówczas najlepszym sposobem diagnostyki będzie bronchoskopia – metody tej nie należy jednak stosować u pacjentów, którzy wykazują ciężkie zaburzenie rytmu serca lub którzy przeszli zawał mięśnia sercowego. Rzetelna diagnostyka na pewno da dokładne wyniki. I tak, jeśli okaże się, że pacjent cierpi na nowotwór, wówczas konieczna będzie interwencja chirurgiczna w celu wycięcia chorej tkanki – jeśli nie wystąpiły jeszcze odległe przerzuty. W dzisiejszych czasach mamy dobry dostęp do prywatnych placówek medycznych, dlatego nie musimy martwić się o to, że do lekarza dostaniemy się dopiero w przyszłym roku… Decydując się na prywatne leczenie, terminy przestają być problemem – zazwyczaj możliwe jest ustalenie wizyty nawet w aktualnym lub następnym tygodniu, po którym zgłaszamy się do placówki.

Wielu pracodawców często proponuje swoim podwładnym firmowe abonamenty do prywatnej placówki medycznej – dzięki temu pracownik lub nawet cała jego rodzina może korzystać z prywatnych usług medycznych. Jest to wartościowa opcja, w końcu zdrowie mamy tylko jedno.

Komentarze są zablokowane