Jak poprawnie zmierzyć i wybrać garnitur?

Dobrze leżący i dobrany garnitur to podstawa gustownego wyglądu. Jednak wybór garnituru pasującego do naszej sylwetki nie jest wcale taką prostą sprawą, szczególnie jeśli kupuje się gotowe części ubioru, bez szycia ich pod daną osobę.

Garnitury na miarę lepiej pasują do sylwetki

garnitur na miareNogawki i rękawy można jeszcze skrócić (gorzej, gdy już są za krótkie), ale poszerzenie bądź zwężenie marynarki jest już trudne i tutaj niewiele da się zrobić. Z tym problem spotykają się szczególnie osoby, które gwałtownie schudły lub przybrały na wadze. Lub które kupiły garnitur na wyprzedaży, od razu jako cały komplet. Dlatego tak naprawdę jedynym słusznym wyborem jest kupno garnituru na miarę. Oczywiście i tu warunkiem jest, by obsłużyła nas firma, która zna się na swojej pracy, ceniąca jakość, profesjonalizm i dbająca o klienta. Dobrym wyborem będą garnitury na miarę z Krakowa. Kraków ma duże zaplecze firm odzieżowych i nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takiej, która zaspokoi nasze wymagania. Fałdy tworzące się na plecach podczas noszenia marynarki są wyraźnym znakiem, że wybrany rozmiar nie jest dla nas odpowiedni.

garnitur na miaręPoprzeczne fałdy oznaczają, że marynarka jest za ciasna, podłużne zaś, że za szeroka. Kołnierze koszuli i marynarki powinny do siebie przylegać, tak aby wyłogi kołnierzyka koszuli były schowane pod marynarką. Rękaw marynarki powinien sięgać do nadgarstka i zostawiać jeden do dwóch centymetrów na koszulę. Zbyt długie rękawy marynarki nie wyglądają dobrze i powinniśmy je skrócić. Pamiętaj, by nosić do garnituru tylko i wyłącznie koszule z długim rękawem – krótki jest niemodny. Spodnie powinny mieć taką długość, by nogawki nie tworzyły załamań przy bucie. Jeśli w pozycji stojącej nogawki lekko opierają się na bucie, to długość spodni jest odpowiednia. Jeśli chodzi o pasek, to zdecydowanie najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem jest skórzany – musi jednak kolorystycznie pasować do butów. A skoro jesteśmy już przy butach, to do eleganckiego garnituru należy wybrać oksfordy (buty z zamkniętą przyszwą), zaś do nieformalnego ubioru pasować będą derby (buty z otwartą przyszwą), znaczenie powszechniej spotykane w sklepach obuwniczych. Ze skarpetkami też lepiej nie przesadzać i wybrać takie w kolorze butów lub ewentualnie spodni.

Zegarek najlepiej dobrać skórzany, klasyczny. Dobrze jeśli pasuje kolorystycznie do paska od spodni. Poprawne dobranie i noszenie garnituru wymaga nieco wprawy, ale nie jest wcale takie trudne, jak niektórym może się z początku wydawać. Warto jednak mieć na względzie powyższe uwagi.

Komentarze są zablokowane