Jak poradzić sobie z utratą zęba?

Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdej osoby. Jednak nie każdy może sobie na niego pozwolić. Mimo dbania o zęby, codziennego mycia i regularnych wizyt kontrolnych nasze zęby mogą być osłabione.

Piękny uśmiech dzięki protetyce

Dentysta Czasem kończy się tylko na plombowaniu czy leczeniu kanałowym. Czasem jednak ząb jest w takim stanie, że można go jedynie usunąć. Również różne wypadki, takie jak ukruszenie czy wybicie zęba mogą sprawić, że pojawi się ubytek. Jeśli jest to ząb ,,dalszy”, którego nie widać to sytuacja jest trochę lepsza, niż gdy stracimy ząb z samego przodu. Nie mniej jednak każdy ubytek jest niepożądany. Wizualnie nie wygląda to najlepiej, ponadto może się zmienić ułożenie pozostałych zębów, zmniejsza się powierzchnia przeżuwania pokarmów, może pojawić się dyskomfort podczas jedzenia. Na szczęście stomatologia poszła do przodu i nie jesteśmy skazani na posiadanie ,,przerwy” w szczęce. Naprawą takiego stanu rzeczy może zająć się implantologia jak i profesjonalna protetyka w Toruniu. Pierwsza dziedzina jest lepsza w przypadku pojedynczych ubytków. Wtedy najpierw wykonuje się metalową podstawę dla implantu, do którego potem przykręcany jest sztuczny ząb. Jest on wykonywany ,,na wymiar”, więc będzie pasował idealnie do szczęki, ponadto można wybrać jego odcień, dzięki czemu będzie on wyglądał naturalnie. Sam zabieg nie jest może przyjemny, a ceny implantów to nawet kilka tysięcy złotych, jednak nie ma lepszego rozwiązania dla osób, dla których liczy się wygląd uśmiechu i ogólna estetyka.

Gabinet dentystycznySzczególnie osoby młode i pracujące na ważnych stanowiskach nie chcą się pokazywać publicznie z ubytkiem zębowym, więc implanty są dla nich trafionym rozwiązaniem. Natomiast profesjonalna protetyka w Toruniu to usługa dla osób z większą ilością ubytków. Szczególnie osoby starsze decydują się na protetykę. Jeśli brakuje dwóch czy trzech zębów to można wykonać protezę częściową, to znaczy montowaną na haczykach na zębach sąsiadującymi z ubytkiem. W przypadku braku wszystkich zębów stosuje się protezy górne lub całościowe (góra i dół). Protezy również są robione na zamówienie. Najpierw wykonuje się wycisk szczęki, również można dobrać kolor uzębienia, żeby był naturalny. Proteza jest zdejmowana, w przeciwieństwie do stałego implantu. Nie każdemu noszenie szczęki odpowiada, jednak fakt, iż zawsze można ją łatwo zdjąć i założyć z powrotem sprawia, że nie jest to takie dokuczliwe.

W przypadku protez ważne jest także dbanie o ich czystość, by resztki kleju się na nich nie osadzały. Są to tego specjalne tabletki czyszczące.

Komentarze są zablokowane