Kiedy zwrócić się do chirurga dziecięcego?

Niestety choroby czasami są wrodzone, a często też zjawiają się niespodziewanie i mogą dotknąć osoby w każdym wieku – nawet dzieci. Czasami konieczne jest przeprowadzenie operacji, która pozwoli najmłodszym na szybki powrót do zdrowia.

Z czym poradzi sobie chirurg dziecięcy?

ChirurgZabiegi i operacje na dzieciach powinny być prowadzone ze szczególną ostrożnością – w końcu ciało dziecka różni się zdecydowanie od ciała osoby dorosłej, organizm dziecka może też cechować się chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej czy procesów metabolicznych. Najlepszy chirurg dziecięcy z Wrocławia powinien odznaczać się dużą delikatnością i precyzją działań. Ponadto powinien być cierpliwy i pełen pozytywnej energii – w ten sposób dzieci poczują się bezpiecznie i spokojniej podejdą do czekających je zabiegów i operacji. Dzięki temu mali pacjenci unikną przykrych wspomnień – przychodnia i szpital nie będzie kojarzyła się im negatywnie, a będą cieszyć się, że mogły szybko wrócić do zdrowia. Chirurg dziecięcy udziela zarówno porad, jak i prowadzi operacje. Wśród zabiegów, które można przeprowadzić w jeden dzień, wymienia się między innymi pozbywanie się przepukliny pachwinowej, jak i operacje stulejki, wodniaków jąder i powrózka nasiennego.

ChirurgChirurg zajmuje się również usuwaniem znamion barwnikowych, wyrośli przedusznych, ganglionów, a także palcozrostów, wyrośli chrzestno-kostnych. Pomoże on pozbyć się przepukliny kresy białej, torbieli środkowych i bocznych szyi oraz różnego rodzaju guzków podskórnych. Możliwe jest też przeprowadzanie zabiegów w znieczuleniu miejscowym – dotyczy to usuwania kaszaków i znamion oraz wrastających paznokci. Chirurg przeprowadza także diagnostykę histopatologiczną – fragment materiały tkankowego ze zmianą chorobotwórczą umieszczany jest pod mikroskopem, co pozwala na ocenę charakteru procesu chorobowego. To umożliwia między innymi rozpoznanie chorób nowotworowych, a także schorzeń zapalnych i zwyrodnieniowych. Możemy zwrócić się do chirurga dziecięcego także wówczas, gdy konieczne jest usunięcie szwów skórnych, wykonywanie lub zmiana opatrunków czy też szycie drobnych ran skórnych. Udając się do szpitala, możemy liczyć także na specjalistyczne konsultacje z zakresu chirurgii dziecka w każdym wieku – zarówno noworodka, kilkuletniego dziecka jak i młodzieży.

Ponadto przeprowadzana jest diagnostyka RTG, jak i badania USG pozwalające na zdiagnozowanie konkretnych chorób, które mogą zostać usunięte metodami chirurgicznymi. Każdy zabieg jest przeprowadzany bezbólowo, aby ograniczyć dzieciom niemiłe przeżycia.

Komentarze są zablokowane