Kosmetyki naturalne – charakterystyka

Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Można poczytać o nich w gazetach, w internecie, na blogach, a nawet obejrzeć telewizyjne materiały wideo i wywiady z producentami takich kosmetyków. Czym one różnią się od takich które można kupić w drogerii czy w aptece?

Działanie kosmetyków naturalnych

make me bio do cery suchej Zarówno te drogeryjne, profesjonalne jak i apteczne są kosmetykami sztucznymi, czyli chemicznymi. W ich składzie znajdują się głównie substancje pochodzenia chemicznego, a ekstrakty roślinne są na dalekim miejscu w składzie. Niektóre z tych substancji są neutralne lub korzystne dla zdrowia, wiele z nich jednak, takie jak parabeny, silikony są wręcz szkodliwe. Zaburzają one równowagę hydrolipidową skóry, wysuszają skórę i włosy, powodują alergie. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wywoływać podrażnienia, zaczerwienienia. Alternatywą dla nich są kosmetyki naturalne, które nie posiadają substancji chemicznych lub mają je w bardzo ograniczonym składzie np. jeden konserwant pochodzenia chemicznego jednak bezpieczny dla skóry. Takie kosmetyki polecane są szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Naturalne ekstrakty roślinne, z torfu, czy wód mineralnych delikatnie działają na skórę i włosy.

make me bio do cery suchej Oczywiście na pyłki kwiatowe czy na produkty odpszczele również można być uczulonym, jednak nie powodują one takich ,,zniszczeń” jak kosmetyki chemiczne. Kosmetyki naturalne sprawdzą się zarówno w pielęgnacji cery młodej jak i dojrzałej, przy skórze suchej i tłustej, a także w pielęgnacji ciała oraz włosów. W Polsce powstało wiele marek kosmetycznych, które zyskały szacunek konsumentów, a ich produkty są polecane przez użytkowniczki. Jednym z takich specyfików może być make me bio do cery suchej. Jest to naturalny, odżywczy krem, dzięki którym cera sucha będzie przyjemnie nawilżona, ale nie przetłuszczona, suche skórki znikną, a cera będzie wyglądała świeżo i promiennie. Bardzo popularne są także naturalne szampony. Wiele osób zauważa, że ich włosy po chemicznych szamponach są osłabione, wypadają, czy straciły swój blask. Dzięki naturalnym składnikom chcą je odbudować. Można znaleźć naturalne szampony do włosów suchych, tłustych, a także chroniące kolor, czy wzmacniające cebulki.

Do ciała natomiast poleca się naturalne, czyste olejki, takie jak makadamia, czy olejek jaśminowy, czy też masło shea. Jeden składnik potrafi zdziałać cuda, a nasza skóra nie potrzebuje bogatych w chemię balsamów i mleczek drogeryjnych. Zdecydowanie kosmetyki naturalne to coś, na co każda kobieta powinna zwrócić uwagę.

Komentarze są zablokowane