Kwasy złuszczające i pielęgnujące cerę

Wiele firm kosmetycznych, jak i branży w swoim asortymencie posiada równego rodzaju kwasy złuszczające skórę. Powstało wiele kwasów o szerokim zastosowaniu, dostosowanych do różnorodnych typów cery klientek. Kwasy owocowe będące alfa-hydroksykwasami, zwane także kwasami AHA, rozluźniają warstwy korneocytowe naskórka, jak i łączą powstałe schorzenia skóry.

Najlepsze kwasy do złuszczania skóry

złuszczanie kwasamiUżytkowanie kwasów owocowych skutkuje przede wszystkim zahamowaniem procesów starzenia naskórka. Do innych kwasów z rodziny alfa-hydrokwasów, jakie są wykorzystywane w kosmetyce należą kwasy mlekowe, glikolowe oraz migdałowe. Kwas migdałowy ma łagodne oddziaływanie na naskórek, delikatnie go złuszcza, jak i po pewnym czasie od zastosowania pozostawia skórę gładką i jędrna. Skóra twarzy staje się również świetlista i zyskuje jednolity koloryt. Działanie kwasu migdałowego zaleca się stosować w seriach po kilka zabiegów. Kolejna grupa kwasów kosmetycznych są beta-hydrokwasy, jednak z tej rodziny kwasów zastosowanie w kosmetyce odnalazł jedynie kwas salicylowy. Poza złuszczaniem naskórka, ma działanie oczyszczające pory, poprzez wnikanie w głębsze partie skóry doskonale oczyszcza zapchane łojem i zanieczyszczeniami pory. Grupą rzadko stosowaną są poli-hydrokwasy, wykazują one działanie podobno do kwasów z rodziny alfa, jednak ich działanie jest delikatne. Są nimi na przykład kwasy laktobionowe oraz glukonolaktonowe. Najpopularniejszym preparatem stosowanym w branży kosmetycznej jest kwas hialuronowy, jego działanie potwierdza wiele konsumentów.

złuszczanie kwasamiJest to polisacharyd, występujący we wszelkich żywych organizmach. Doskonale wiąże on cząsteczki skóry, a także nawilża, uelastycznia, jak również ujędrnia skórę i wypełnia powstałe zmarszczki. Dlatego stosuje się go powszechnie we wszystkich kosmetykach, które mają działanie odmładzające. Wszelkie powyżej wymienione kwasy posiadają wspólne działanie złuszczające. Złuszczanie skóry jest niemiernie ważne, ponieważ dzięki niemu pozbywamy się starych i suchych warstw naskórka, a skóra pobudzana jest do tak ważnej renowacji i odbudowy startych mechanicznie bądź za pomocą kwasów warstw skóry. Dodatkowo kwasy posiadają swoje indywidualne działanie, które kosmetyczka dobrać może do danego typu cery klienta. Działaniem pożądanym przy stosowaniu kwasu cytrynowego jest rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. Stosuje się go często, aby usunąć powstałe przebarwienia po słoneczne. W walce z przebarwieniami pomoże również kwas azelainowy, a dodatkowo wspomaga on leczenie trądziku lub łojotokowego zapalenia skóry. Wiele rodzai kwasów nie wymaga zastosowania wiedzy specjalisty i można je z powodzeniem stosować w domu, aby samodzielnie zadbać o nieskazitelny wygląd swojej skóry. Należy jednak używać ich z rozsądkiem i według zalecań, ponieważ złuszczanie kwasami niewłaściwie wykonane może zaszkodzić i wywołać niepożądane skutki.

Ważny jest również czas tak zwanej rekonwalescencji, po zastosowaniu wielu kwasów nie powinno się opalać, należy chronić skórę przed promieniowaniem UV. Niektóre kwasy także w połączeniu z wodą wywołują nieprzyjemne skutki, dlatego ważnym jest informowanie klientów o możliwym działaniu niepożądanym podczas zakupu kwasy, jak i samodzielne zapoznanie się z ulotką.

Komentarze są zablokowane