Makijaż permanentny – co trzeba wiedzieć?

Perfekcyjnie wykonany makijaż to coś, co pozwoli każdej kobiecie poczuć się pięknie i komfortowo. Podnosi on pewność siebie i sprawia, że nasze samopoczucie się polepsza. Wiadomo jednak, że standardowy makijaż ma swoje ograniczenia.

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust

makijaż permanentnyZmyje się pod wpływem deszczu, nie nadaje się na basen, jest problematyczny w ciepłym i wilgotnym klimacie. Trzeba go wykonywać codziennie, co zajmuje nieraz sporo czasu. Kosmetyki kolorowe także nie są tanie. Dlatego też w renomowanych gabinetach kosmetycznych można znaleźć usługi takie jak makijaż permanentny brwi w Szczecinie, jak również makijaż oczu i ust. Co trzeba o nim wiedzieć? Przede wszystkim efekt makijażu utrzymują się dwa lata, czasem nawet dłużej (zależnie od użytych substancji i narzędzi). Jest to rodzaj tatuażu, tyle ze barwnik wstrzykuje się jedynie do naskórka, a nie do skóry właściwej. Przed każdym zabiegiem miejsce jest znieczulane miejscowo maściami i kremami, dzięki czemu ból zostanie zminimalizowany. Potem kosmetyczka wyznacza kontur miejsca poddanego zabiegowi. Sama usługa trwa od kilkunastu minut do godziny. Wystarczy jeden zabieg, by makijaż utrzymał się na stałe. Takim makijażem wykonamy obrys i wypełnienie ust, kreski na powiekach, jak również obramowanie i wypełnienie brwi.

makijaż permanentnyCo zyskujemy na tych zabiegach? Usta w ten sposób nabiorą ładnego koloru, a przy tym można je optycznie powiększyć. Malowanie równych kresek na powiekach zawsze jest problematyczne i zajmuje sporo czasu (szczególnie jeśli trzeba nanosić poprawki). Dzięki wersji permanentnej unikniemy takiego problemu. Jeśli chodzi o brwi jest to szczególnie dobra opcja dla osób mających słabe i jasne włoski, czy też zbyt rzadkie brwi. Dzięki zastosowaniu makijażu permanentnego brwi będą wyglądały na równe, gęste i ciemne. Na makijaż permanentny może w zasadzie zdecydować się każdy. Wyjątkami są osoby z bardzo wrażliwą skórą, mające zmiany skórne, kobiety w ciąży, cukrzyca, karmienie piersią, czy też niedawno wykonane zabiegi kosmetyczne, takie jak wypełnianie ust, botoks, czy zabiegi na okolice oczu. Zaletami makijażu permanentnego jest zdecydowanie to, że utrzymuje się bardzo długo, jest to oszczędność czasu, koszt wykonania jest porównywalny z kupowaniem kosmetyków do makijażu przez tak długi czas.

Do tego też makijaż będzie stale dobrze wyglądał, nie zmyje się podczas deszczu, nie wyblaknie. Można bez obaw chodzić na basen, opalać się, a także wstawać później, bo nie trzeba wykonywać pełnego makijażu. To usługa salonów kosmetycznych warta uwagi.

Komentarze są zablokowane