Manicure hybrydowy – jak wykonać?

Manicure hybrydowy jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnego zdobienia paznokci. Dzięki zastosowaniu lampy UV taki manicure wytrzyma na paznokciach nawet dwa tygodnie. Całość jest też bardzo gładka, błyszcząca, dobrze się prezentująca. Lakier nie będzie odpryskiwał, nie blaknie, czy też nie pojawiają się na nim zarysowania.

Manicure hybrydowy nie taki trudny

zestaw do paznokci hybrydowych z lampąJednak jak wykonać taki manicure? Dzięki temu, że w sklepach internetowych można kupić przydatny zestaw do paznokci hybrydowych z lampą to nie trzeba już umawiać się na wizytę u kosmetyczki. Przede wszystkim trzeba zadbać o płytkę paznokcia. Powinna być równa i gładka. Wszystko zaczynamy od obcięcia i wyrównania paznokci. Do tego najlepsze są pilniczki z powierzchniami o różnym stopniu szorstkości, a także pilniki szklane, które nie uszkadzają krawędzi paznokcia. Potem należy usunąć skórki u nasady paznokcia. Najlepsze są do tego preparaty do skórek, jak również drewniany patyczek. Miękkie skórki będą łatwiejsze do usunięcia. Potem trzeba spiłować płytkę paznokcia i ją wypolerować, dzięki czemu będzie gładka i bez rowków, co przełoży się na lepsze przyleganie lakieru do paznokci. Potem paznokcie trzeba przetrzeć preparatem odtłuszczającym.

zestaw do paznokci hybrydowych z lampąTłuszcz zaburzyłby proces utwardzania lakieru. Potem można przejść do malowania paznokci. Najpierw jednak nakłada się na paznokcie bazę pod lakier. Sprawi ona, że lakier będzie lepiej się trzymał, a przy tym nie odbarwi od płytki paznokcia oraz jej nie uszkodzi. Potem nakłada się pierwszą warstwę lakieru kolorowego i wkłada się paznokcie pod lampę UV na czas zalecany przez producenta lakieru i zależny od mocy lampy. Zazwyczaj jest to około dwóch minut. Potem nakłada się druga warstwę lakieru i czynność utwardzania lampą powtarza. Na końcu nakłada się top, czyli wykończenie albo lakier nawierzchniowy. Ten również trzeba utwardzić. Dzięki niemu manicure hybrydowy jest połyskujący. Na koniec trzeba przetrzeć paznokcie znowu preparatem odtłuszczającym i gotowe. Jeśli chcemy nakładać na paznokcie ozdobne pyłki to robi się to po nałożeniu pierwszej warstwy kolorowego lakieru. Pyłki się wciera w paznokieć specjalnym pędzelkiem, a potem nakłada lakier nawierzchniowy, tak jak na lakier bez pyłku.

Również się go utwardza i przemywa na koniec. Jak widać wykonanie hybrydowego manicure jest bardzo proste i nie rożni się prawie niczym od wykonania zwykłego zdobienia paznokci. Trzeba wszystkie czynności wykonywać dokładnie i zgodnie z zaleceniami, a efekt na pewno przetrwa przynajmniej dwa tygodnie, a same paznokcie będą piękne.

Komentarze są zablokowane