Różne rodzaje bucików dziecięcych

Buty dziecięce bardzo różnią się od tych dla dorosłych, nie tylko jeśli chodzi o wygląd. Tutaj w końcu królują intensywne kolory, brokat, dżety, czy kolorowe podeszwy. Jednak sam kształt bucików i używane do ich produkcji materiały również są inne. Przede wszystkich wykorzystuje się tutaj różne materiały.

Buty Memo ze skóry

obuwie memoW butach dla dorosłych króluje skóra naturalna lub sztuczna. To trwały materiał, więc buty z niego robione przetrwają lata. Buty dziecięce z założenia są kupowane na krótki okres, w końcu maluchy szybko rosnąc. Dlatego też ich buciki często są wykonywane z materiałów tekstylnych, czy tez z zamszu, choć jest oczywiście także obuwie marki Memo wykonane ze skóry. Buty tekstylne są po prostu o wiele tańsze niż skórzane, a w okresie szybkiego wzrostu dziecka nie warto jest przepłacać, jeśli maluch nie musi mieć specjalistycznego obuwia profilowanego. Takie obuwie często można także prać w pralce czy czyścić bez użycia specjalistycznych środków. Buty dziecięce mają także inne wytyczne projektowe niż te dla dorosłych. Widać to na przykład na sandałkach. Te standardowe mają gruby pasek trzymający stopę z przodu, natomiast tył trzyma się na pasku zawiązywanym lub zapinanym (jak pasek na klamrę).

obuwie memoSandałki dziecięce są bardziej zabudowane, tak by lepiej trzymały małą stópkę. Najczęściej spotykane są takie z zabudowaną piętą, oraz trzema paskami na rzepy trzymającymi stopę. Jeden jest przy kostce, drugi przy zagięciu stopy i trzeci przed palcami. Dzięki temu maluch może czuć się pewnie, bo jego stopa jeszcze nie jest przyzwyczajona do chodzenia w bucikach mniej zabudowanych. Często buty dziecięce są wkładane, to znaczy nie posiadają żadnego zapięcia. Mogą to być zarówno kapcie do domu, jak i buty sportowe oraz wyjściowe pantofle. Takie buciki są bardzo wygodne, łatwe do wkładania, a przy tym występują w wielu wzorach i kolorach. Jeśli chodzi o buciki dla bardziej aktywnych maluchów, buciki do nauki chodzenia, jak również buty zimowe to wszystkie one są zabudowane aż po kostkę. To wrażliwa część ciała, podatna na skręcenia, szczególnie jeśli maluch chodzi po niestabilnym podłożu lub dopiero uczy się chodzenia. Taki but posiada zawsze sztywną, mocną podeszwę, jest grubszy niż zwykłe pantofle, co także zapobiega urazom.

Buty są albo zapinane na kilka par mocnych rzepów, albo wiązane sznurówkami. Różnorodność obuwia dziecięcego sprawia, że rodzice i maluszki mogą dobrać takie, które będzie im odpowiadało. Trzeba się tu kierować bezpieczeństwem i dobrem dziecka, a w drugiej kolejności stroną wizualną.

Komentarze są zablokowane