Sposoby na walkę ze zmarszczkami – kremy i nie tylko

Sposoby na walkę ze zmarszczkami – kremy i nie tylko

Zmarszczki to zmora każdej kobiety. To one zdradzają nasz wiek i sprawiają, że twarz wygląda nieatrakcyjnie. Z początku pojawiają się zmarszczki płytkie, z czasem się one pogłębiają. O ile zmarszczki mimiczne (związane z naturalnymi ruchami mięśni twarzy) wyglądają znośnie, o tyle te związane z procesem starzenia się się eliminuje. Jak można to zrobić?

Kremy przeciwzmarszczkowe na pierwsze oznaki starzenia

kremy przeciwzmarszczkoweNa pewno metod na to jest kilka. Najbardziej podstawowym są najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet. Można je dostać w różnych wersjach, dla kobiet po czterdzieste, pięćdziesiątce, sześćdziesiątce i tak dalej. Są również wersje dla kobiet z cerą suchą, mieszaną, tłustą i wrażliwą. Zawierają one różne składniki, które sprawiają, że zmarszczki są mniej widoczne, spłycają się, a do tego cała skóra twarzy wygląda na rozjaśnioną, gładszą, zdrowszą. Na pewno kremy przeciwzmarszczkowe są pomocne, jednak nie sprawią cudów. Do walki z głębszymi zmarszczkami potrzebne są nam także inne rzeczy. Do kremów można dodać przeciwzmarszczkowe serum, maseczki, czy żele do mycia twarzy, które podbiją działanie kremów. Czasem jednak kosmetyki drogeryjne nie wystarczają. Można wykorzystać jedną z opcji w salonach kosmetycznych, takich jak botoks czy kwas hialuronowy. Wstrzykuje się je pod skórę w miejsca powstawania zmarszczek.

kremy przeciwzmarszczkoweCera jest znieczulona specjalnymi kremami, więc nie jest to zabieg bolesny. Dzięki niemu zmarszczki zostaną wygładzone. Zaletą takiego zabiegu jest to, że nie jest on bardzo inwazyjny, można go zrobić prawie w każdym salonie piękności, a do tego efekty są bardzo zadowalające. Na pewno skóra będzie gładka i jędrna przez jakiś czas. Oczywiście botoks czy kwas hialuronowy mają swoje ograniczenia. Ich efekt utrzymuje się jakiś czas, ale nie tak długo jak efekty liftingu twarzy. Lifting jest jednak rodzaje zabiegu kosmetycznego wykonywanego w znieczuleniu. Dzięki niemu można wygładzić twarz, jak również usunąć nadmiar obwisłej skóry, na przykład na podbródku, szyi, czy na policzkach. Taki lifting nie jest tani, a przy tym osoby bojące się operacji nie będą chciały z niego skorzystać. Jednak jest to obecnie najskuteczniejsza metoda walki ze zmarszczkami.

Bez wątpienia walka ze zmarszczkami nie jest łatwa. Często wybiera się między słabszymi, mniej widocznym efektem, a efektem sztucznym, mało naturalnym, jakie daje źle przeprowadzany lifting, czy wstrzykiwanie botoksu. Jednak stale pojawiają się nowe rozwiązania, w walce ze zmarszczkami, więc z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Możliwość komentowania została wyłączona.