Szkolenia z zakresu fryzjerstwa

Marzeniem wielu kobiet jest zostanie fryzjerką. Ten zawód jednak oprócz umiejętności, jakie można nabyć podczas nauki fachu potrzebuje zamiłowania i zmysłu artystycznego. Nauka zawodu w kierunku fryzjer-stylista jest kierowana do osób chcących podjąć pracę fryzjera lub także dla osób chcących otworzyć własny salon fryzjerski.

Co czeka nas na kursie dla fryzjerek?

kurs fryzjerskiAby móc uczestniczyć w kursie nie trzeba spełniać specjalnych wymagań, a jedynie mieć wykształcenie podstawowe oraz skończone 18 lat. Kurs dla fryzjerek dzielący się na kilka wariantów szkoleń, różniący poziomem zaawansowania, jak i intensywnością i tematyka przeznaczone są dla równego rodzaju osób, pragnących szkolić się w różnych dziedzinach. Na szkoleniu młodzi adepci fryzjerstwa poznają, a także uczą się technik strzyżenia, farbowania oraz układania włosów, a także trwałej ondulacji. Kursy obejmują nowoczesne i innowacyjne metody strzyżenia i farbowania, z pominięciem starodawnych technik. Priorytetem instruktorów jest nauczenie wszystkich kursantów trudnego fachu, jakim jest fryzjerstwo, a także przekazanie im umiejętności oraz zdolności wykonywania nawet najtrudniejszych działań, jakie dane będzie im spełniać podczas samodzielnej pracy w zawodzie. Podczas trwania kursu przekazywana jest wiedza teoretyczna, jak i praktyczna. Wiele godzin wykonywania zadań praktycznych pozwala osiągnąć, jak najwyższy stopnień zawodowych, jednocześnie pozwalając na założenie własnego zakładu i zdobywanie, jak najliczniejszej rzeszy zadowolonych klientów.

kurs fryzjerskiKursy fryzjerskie podzielone są na poszczególne etapy. Poziom pierwszy zawiera zagadania z zakresu organizacji własnej pracy, jak i wykorzystywania określonych przyrządów fryzjerskich. Poziom drugi natomiast zawiera informacje dotyczące wykorzystania wiadomości nabytych podczas poziomu poprzedniego, jak i uczy praktycznego wykorzystania technik stylizacji, koloryzacji, a także rozjaśniania włosów. Uczestnicy danych kursów uczą się także wykonywania upięć okolicznościowych. Trzeci poziom szkolenia przygotowuje do egzaminu zawodowego o tytule czeladnika, natomiast poziom czwarty umożliwia uzyskanie tytułu mistrza fryzjerstwa. Po ukończeniu wszystkich stopni kursu uczeń jest gotowy do przystąpienia, do samodzielnego wykonywania zawodu. Dostępne są także kursy doszkalające z zakresu nowoczesnego strzyżenia damskiego lub męskiego, a także kursy o tematyce stylizacji włosów, jak i odnowy i regeneracji włosów technikami nieinwazyjnymi.

Dokładne przygotowanie się do wykonywania zawodu fryzjerskiego jest niezmiernie istotne, gdyż od tego, jakimi umiejętnościami wyróżnia się młody fryzjer zależy ilość klientów, jaka będzie pozyskiwał oraz ich zadowolenie. Zadowolony klient jest najlepszym nośnikiem reklamy, dlatego tak ważne jest, aby praca fryzjera była profesjonalna i godna polecenia.

Komentarze są zablokowane