Tenis – sport ogólnorozwojowy

Uprawianie sportów stało się ostatnimi czasy bardzo modne. Każdy chce być szczupły i dobrze prezentować się latem, a sport zapewnia nam smukłą sylwetkę i wyrzeźbione mięśnie. A przy tym oczywiście jest dobry dla zdrowia, poprawia kondycję, oddychanie, przyspiesza spalanie kalorii.

Tenis to ciekawa dyscyplina

tenisJest wiele dyscyplin sportu, dzięki czemu można wybrać taką, która przyniesie najwięcej korzyści. Podnoszeni ciężarów to sport siłowy, w bieganiu liczy się szybkość w a gimnastyce artystycznej zwinność i gibkość. Warto jednak inwestować swój czas i wysiłek w sporty ogólnorozwojowe, dzięki którym osiągniemy każdy zamierzony cel, zarówno pod względem poprawy naszego zdrowia, jak i wyglądu. Taką dyscypliną jest tenis warszawa. Tenis jest grą przeznaczoną dla dwóch lub czterech osób (debel). Dzięki temu nie trenujemy samotnie, mamy kogoś kto będzie nas motywował, a przy tym spędzamy czas w towarzystwie, co jest zawsze korzystne. Posiadając partnera do ćwiczeń sprawiamy, że każda gra jest inna, nie możemy grać na pamięć i stosować tych samych schematów. To także nie jest bieganie, które jest dosyć monotonne. Dzięki grze w tenisa na pewno wyrobimy sobie dobra kondycję.

tenisCały czas jesteśmy na nogach, biegamy po korcie za piłką, żeby ją odbić na pole przeciwnika. Taki mecz potrafi trwać nawet kilka godzin, choć czas treningów zawsze można dostosować do swoich możliwości np. stopniowo go wydłużać. Tenis wymaga także siły mięśni. Rakieta tenisowa nie jest lekka, a żeby odbić piłeczkę na właściwe pole czy ją zaserwować potrzebna jest siła. Tenisiści ćwiczą mięśnie rąk, żeby móc pewnie trzymać rakietę, jak również mięśnie nóg, dzięki czemu szybciej mogą dobiec do piłki. Mecze tenisa w porze letniej rozgrywane są na świeżym powietrzu, co zapewnia dobre dotlenienie organizmu i usprawnia proces oddychania. Tenis ziemny to jednak nie tylko gra w której używa się mięśni, ale także taka, przy której trzeba myśleć. Śledzenie ruchu piłeczki i jej odbijanie to jedno, ale układanie taktyki gry, odgadywanie ruchów przeciwnika, czy planowanie zagrywek to druga. Dobry tenisista powinien być dobrym obserwatorem, na poziomie zawodowym sportowy często oglądają mecze przeciwników, żeby poznać ich mocne i słabe strony, wiedzieć w które miejsce najczęściej serwują, czy mają lepszy forehand czy backhand.

Tenis ziemny zdecydowanie wymaga wielkiego wysiłki zarówno fizycznego, ja i intelektualnego. Pozwala nam spalić zbędne kilogramy, wyrzeźbić mięśnie, jak również usprawnić koordynację ruchową i koordynację oko-ręka.

Komentarze są zablokowane