Walka z cellulitem lipidowym i wodnym

Metod usuwania niechcianego cellulitu jest wiele. Jedną z najskuteczniejszych oraz najpopularniejszych metod walki z nim są zabiegi laserem. Zabieg laserowy ma wiele zalet. Usuwa cellulit skutecznie oraz w sposób bezbolesny. Zabieg cechuje się wysoką skutecznością, krótkim czasem wykonania, jak i bezpieczeństwem działania.

Metody walki z celulitem

zwalczanie celulituWskazaniem do usuwania „pomarańczowej skórki” jest odzyskanie jędrnej i elastycznej skóry, a także posiadającej zdrowy wygląd. Zabieg najczęściej jest wykonywany w okolicach najbardziej podatnych na powstawanie cellulitu, takich jak uda, pośladki oraz brzuch, a także kolana i ramiona. Zabieg z wykorzystaniem lasera pozwala znacząco zmniejszyć, bądź całkowicie zlikwidować cellulit, a także uelastycznić zwiotczałą skórę. Zwalczanie celulitu Katowice podobnie jak walka z innymi defektami skóry jest możliwe w wielu Katowickich klinikach medycyny estetycznej oraz gabinetach kosmetycznych. Innymi sposobami wyzbycia się powyższego problemu, niż laser, są mezoterapia igłowa, liposukcja oraz karboksyterapia. Cellulit lipidowy oraz wodny zwalcza się podobnymi metodami. Powstawanie cellulitu podzielone jest na poszczególne etapy, jego początek znajduje się w stadium pierwszym, w którym najłatwiej jest je zwalczyć, gdy defekt nie zostaje leczony przeobraża się w postać stadium czwartego, widocznego zarówno podczas stania, jak i leżenia.

zwalczanie celulituStadium czwarte oznacza znaczne zdeformowanie ciała, ten typ cellulitu jest najtrudniejszy do usunięcia. Same zabiegi najczęściej stają się niewystarczające, warto więc połączyć je z odpowiednią dietą oraz wysiłkiem fizycznym, ponieważ „pomarańczowa skórka” łączy się w dużej mierze z nadwagą. Cellulit wodny jest o wiele mniej uciążliwy, jak i prostszy do zwalczenia. Pojawia się w skutek zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu. Organizm osoby z zaburzeniami hormonalnymi nie jest zbyt silny by wyprzeć nadmiar wody oraz tłuszczów w kierunki zewnętrznych warstw skóry. W gabinetach medycyny estetycznej, jak i w gabinetach kosmetycznych powstało wiele innowacyjnych oraz skutecznych metod redukcji. Oprócz laseroterapii, najskuteczniejszą metodą jest mezoterapia igłowa, która może być wspomagana laserem frakcyjnym. Innym ze sposobów na zwalczanie powyższych defektów jest radiofrekwencja igłowa, który rozgrzewa zmienioną chorobowo tkankę skórną.

Usuwanie cellulitu wiąże się z systematycznością, zabiegi należy powtarzać seriami, a oprócz nich stosować powinno się odpowiednią dietę. Cellulit zwalczać również można poprzez masaże, wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Polegają one na wyprowadzaniu oraz rozprowadzaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w newralgicznych miejscach ludzkiego ciała.

Komentarze są zablokowane