Wózki inwalidzkie, podpórki, balkoniki

Chodzenie jest jedną z podstawowych rzeczy, jakich uczy się każde dziecko, podobnie jak mówienie, czy czytanie. Sprawne chodzenie ułatwia przemieszczanie się, pozwala trenować sporty, być w dobrej formie i w dobrym zdrowiu. Jednak czasem bywa tak, że nasza sprawność ulega zachwianiu. Może to być złamana noga, słabe stawy, czy poważne uszkodzenie kręgosłupa. Wtedy chodzenie jest niemożliwe lub bardzo utrudnione.

Kule, laski i wózki dla inwalidów

wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter Dobry sklep medyczny jednak oferuje chorym wiele rozwiązań, dzięki którym nie muszą siedzieć zamknięciu w czterech ścianach, czy też prosić innych o pomoc w przejściu paru kroków. Najbardziej popularne są kule. Są one wykorzystywane zarówno wtedy, kiedy chory skręcił kostkę, złamał nogę, czy też przeszedł operację kolana. Można wykorzystywać jedną lub dwie kule. Jedna przydaje się wtedy, kiedy gips został już zdjęty, ale noga jest jeszcze osłabiona i chory nie czuje się pewnie, czy też wtedy, kiedy pojawiają się dolegliwości bólowe po operacji. Dobra kula ma regulowana wysokość i wygodne zakończenie, dzięki czemu można dopasować jej wysokość do wzrostu chorego, natomiast ergonomiczne wykończenie sprawia, że chory może bez przeszkód się poruszać bez dyskomfortu.

wózki inwalidzkie elektryczne typu skuterOsoby starsze często wybierając wsparcie w postaci lasek i podpórek. Laska jest dobra dla osób, które poruszają się wolno, są ogólnie osłabione, ale nie posiadają jednej kontuzji, jak złamana noga. Nowoczesne laski są wyposażone w latarki i odblaski, które zapewniają osobie starszej bezpieczeństwo, natomiast różne końcówki dopasowane są do podłoża (np. do miasta, na plażę i tereny piaszczyste, do lasu i na tereny gruntowe). Podpórki i balkoniki są do siebie podobne, różnią się tylko tym, że na podpórce można także usiąść, a balkonik służy tylko jak większy sprzęt wspierając podczas chodzenia. Ostatnim wsparciem jakie oferują sklepy medyczne są wózki inwalidzkie. Mają one wiele odmian. Są to wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter, zwykłe wózki elektryczne, jak i wózki ręczne. Wózki typu skuter są wersją najbardziej nowoczesną, ale i najdroższą. To rodzaj skutera przeznaczonego dla niepełnosprawnych, dzięki któremu chory może się samodzielnie poruszać. Skuter posiada dobre zasilanie i koszyk z przodu, taki jak na rowerze.

Warto zaznaczyć, że wszystkie wózki elektryczne mogą być sterowane nawet jednym palcem, co sprawia, że każdy chory może z nich skorzystać. Wózki ręczne natomiast są wykorzystywane w szpitalach i ośrodkach medycznych do transportu pacjentów, czy też przez pacjentów ze sprawnymi kończynami górnymi.

Komentarze są zablokowane