Zabiegi odmładzające skórę twarzy

Każda kobieta zawsze chce czuć się atrakcyjnie – nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie – jednak w pewnym wieku skóra po prostu zaczyna wiotczeć i pojawiają się zmarszczki. Poszukując rozwiązań, które zapobiegałyby takiemu stanowi rzeczy, na pewno natrafimy na gabinety medycyny estetycznej.

Rodzaje kosmetycznych urządzeń odmładzających

odmładzające urządzenia kosmetyczneIch wyposażenie w nowoczesne urządzenia sprawia, że można rozpocząć zabiegi odmładzające, których zadaniem jest poprawienie wyglądu skóry starszych pań. Odmładzające urządzenia kosmetyczne to między innymi sprzęty pozwalające na przeprowadzenie infuzji tlenowej. Proces ten polega na wykorzystaniu tlenu do wprowadzenia składników aktywnych z serum – na przykład kwasu hialuronowego, ekstraktów z alg czy antyoksydantów – w głąb skóry. To metoda bezinwazyjna, której pierwsze efekty widać już chwilę po zabiegu. Odznacza się też bezbolesnością, dlatego – według producentów urządzeń kosmetycznych – stanowi alternatywę dla botoxu. Innym sposobem odmładzania skóry jest metaterapia – jej zadaniem jest spowolnienie procesu starzenia, a przy tym głębokie nawilżenie skóry. Terapia ta wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia, którego głowica wyposażona jest w 18 igieł.

odmładzające urządzenia kosmetyczneDzięki nim w skórze tworzy się nawet 2000 mikrootworków! Skóra podejmuje wówczas zadanie samonaprawcze – co sprawia, że uaktywniony zostaje naturalny proces regeneracji, dzięki czemu pobudzeniu ulegają znajdujące się w głębszych warstwach skóry włókna podporowe. Skóra zaczyna wytwarzać więcej elastyny oraz kolagenu – dzięki czemu twarz staje się wygładzona i naprężona. Z racji tego, że metaterapia oddziałuje na głębsze warstwy skóry, jest ona bardziej efektywna od mezoterapii igłowej, która działa jedynie powierzchownie. Możliwość odżywienia i odmłodzenia skóry zyskujemy także dzięki krioelektroporacji. Urządzenia służące do tego zabiegu wykorzystują impulsy prądów o niskiej częstotliwości do dostarczenia skórze aktywnych składników serum. Ponadto przenikanie w głąb skóry zimna sprawia, że substancje aktywne są skuteczniej transportowe do wewnątrz – przenikanie wynosi około 80%. Dodatkowo działanie zimna poprawia mikrokrążenie – komórki skóry stają się mocno dotlenione, dzięki temu też skóra przestaje wyglądać na zmęczoną.

Wśród pozostałych urządzeń proponowanych przez producentów, wymienić można sprzęty do przeprowadzania kriolipolizy, ednomasażu, elektroporacji czy hydropeelingu. Wśród propozycji znajdują się także urządzenia do zabiegów innowacyjnych – takich jak lifting oka 3D, który pozwala między innymi na likwidację cieni pod oczami.

Komentarze są zablokowane