Znaczenie poszczególnych diamentów

Diamenty od zawsze zachwycały ludzi, a poeci przyrównywali je do czystych i nieskalanych łez. Powstały miliardy late wcześniej, pod powierzchnią zmieni. Poza tym, iż zachwycają swoim blaskiem i drogocennym wyglądem, są one również symbolem miłości i dostojności, jak i oddania.

Co symbolizują diamenty w Twojej biżuterii?

biżuteria z diamentówDlatego tak często używa się ich jak ozdobę pierścionków zaręczynowych i obrączek. Według wierzeń oraz wielu przesądów diamenty w zależności od tego, jaki posiadają kolor symbolizują coś różnego. Nazwa diament pochodzi od greckiego słowa adamas, który w tym języku oznacza niezwyciężony, niepokonany, jak i niezniszczalny. Jest to najbardziej pożądany i jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Stanowi również nieskazitelny dar od natury oraz jest ponadczasowym prezentem darowanym w imię wierności i miłości. Jednak poszczególne barwy diamentów mają poza swoja podstawową symboliką, także inne znaczenia. Białe diamenty uważane są za symbol czystości oraz niewinności, a także jedności. Ma on właściwości bakteriobójcze oraz poprawia krążenie krwi.

biżuteria z diamentówCzarne diamenty oznaczają zło, stałość uczuć, jak również mądrość, za ich nadzwyczajne właściwości uważane jest to, iż podobno przynoszą one sen i zapewniają spokój. Biżuteria z diamentów o kolorze czerwonym ma szeroką symbolikę, głównymi są miłość, płodność i odwaga, natomiast różowy odcień tych kamieni szlachetnych oznacza delikatność, a także jest symbolem skromności i umiarkowania. Pomarańcz to energia, która wzmacnia serce i wzmaga apatyt, dlatego biżuteria z pomarańczowym kamieniem polecana jest dla osób o słabym zdrowiu. Żółta barwa odzwierciedla intelekt oraz zazdrość i zdradę, pierścień podarowany jednak nie musi oznaczać, tego, iż dana osoba nas zraniła. Żółty diament wspomaga również aktywność fizyczną oraz wzmacnia i aktywizuje układ odpornościowy. Zielone diamenty wykorzystywane są najczęściej w duchowieństwie, jak i noszone są przez księży i duchowieństwo wyższe, ponieważ stanowią one symbol ascezy oraz harmonii. Podobnie diament o barwie niebieskiej oznacza niebo, duchowość, a także medytację i wiarę, jak również boską mądrość.

Biżuteria z diamentami jest kosztowna i uważana za drogocenną, dlatego najczęściej używana jest jako obrączki, jak i pierścionki zaręczynowe, oraz kolie i kolczyki. Warto zainwestować w biżuteria z diamentami, zamiast obniżać koszt inwestycji wyborem cyrkonii. Diamenty są kruszcem trwałym i długowiecznym, są również odporne na zarysowania oraz wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne, jakie powstać mogły wskutek użytku codziennego.

Komentarze są zablokowane